Altmõisa külalistemaja tundeline toidublogi

lipp

Praegusel hetkel, kui ma seda postitust üritan kirja panna, kihab elu Altmõisa köögis täie hooga. Kõige suurem kaos pidigi olema enne korra tekkimist.

Tuju on hea ja ilm on hea ja kõik on kontrolli all.

100 kilo isetehtud vorsti ootab külmas, proovisööjad on öelnud, et nad pole eales nii head vorsti saanud. Noh, tegijad ütlevad, et vorsti sees on puhas liha ja pune, nõges, vorstirohi, sinihallitusjuust, kartul, päikesekuivataud tomatid, seened, sibulad, küüslauk. Mitte kõik muidugi ühe vorsti sees. 🙂

Ühesõnaga, köök läks hoogu ja seda kõike saab proovida homme umbrohurestoranis ja Altmõisa köögi müügikohas.
Lihad laagerdavad marinaadides. Rait nõiub umbrohurestorani jaoks kokkukoriandri/liivatee/ nõgesemarinaadi. Just sai valmis, ütles, et selles on väga palju rauda sees.
Purgimagustoidud, mis järgivad soolist diskrimineerimist, on valmis. Maasikavahu-küpsise magustoit naistele ja meestele ürgse mehe magustoit, Ivan Orava lemmik, nõgesed otse Ullo sepikoja tagant, nõgesed sees ja sepasüsi peal. No ma arvan, et see saab olema homse päeva nael.
Roza oma Kaukaasia köögiga on samuti kohal tuntud headuses.
Fred tõi just proovipartii grillitud seakaela. Ananassimarinaadis liha oli ülihea, vahukoore – valge veini marinaadis samuti, ja punase veini marinaadis ka väga hea.
Aga friikate asemel saate homme vokki kartulite, värske aedvilja ja umbrohuga.
Kerli tegi juba 400 kuklit ja nüüd teeb 200 bagetisaia, kuhu homme Altmõisa kodutehtud vorst vahele pista.
Lastele ehitasid Martin ja Johan toreda limonaadileti, kust saab klaasiga roosat rabarberilimonaadi, rohelist mündilimonaadi ja seto kalja, et keegi ei peaks janu kannatama. On ka joogivee võtmise võimalus, joogivesi ei maksa midagi.
Valmistame kogu pakutava toidu ise Altmõisa köögis. Sellega seoses avastasime, et nüüd oleks aeg lõpetada kodu mängimine, see tähendab, et tuleb osta vähemalt neli korda suuremad köögimasinad, kui meil praegu on. No need olemas olevad pole ka kõige väiksemad. Suured potid meil juba on. Nüüd oleks vaja korraliku kutterit ja vahustajat. Meie tubli aga väikese jäätisemasina asemele tuleks muretseda suur jäätisemasin, millega jäätist vuristada ööd kui päevad. Maasikasorbett ja jäätis on maasikapeoks valmis.
Oleks tädil rattad all… Stopp! Viimane koduloom, kes meile tuli, on vorstiprits, ostetud Pärnust, AS Veikandist ja see on juba oma panuse andnud peo õnnestumisse.
Kohviku maja taga terrassil oleme eriti mõnusaks korraldanud, valged linad laudadel ja padjad toolidel. Kohvikus pakume ka head suvist veini. On vahuveini ja šampust, ka nõudlikule maitsele.

Õunapuuaeda mahub veegi töötubasid ja pisikesi oma asja müüjaid ka, kui keegi nüüd äkki ärkas ja märkas, siis tulge kohale.
Selgi aastal nagu alati on olemas hennamaalingute tuba, mida teeb Eesti hennatamise ema Katrin Alekand. Kes iganes midagi henna kohta teada soovib, ükskõik siis kas hennafilosoofia kohta üldiselt, juuste värvimise või hennamaalingute kohta, saab otse Katrinilt küsida. Tema juba suu peale kukkunud pole ja paremat kohta hennateadmiste ammutamiseks lihtsalt ei ole.
Võnnu noored teevad küüntetuba ja näomaalinguid ja lisandub lisandub teisigi töötubasid.
Ridala noored korraldavad lastele mänge vabas õhus.
Tiiu Tomingas, väsimatu hing, õpetab kirivööd kuduma. Tiiu ütles, et ta võib seda samahästi vabas õhus teha, kodus kooks ta vööd nagunii. Selleks pidi tal eriti kaval seade olema. Kes tahab õppida kirivööd kuduma, palun proovima.
Rõõmsa näputööga lubas kohale tulla Lapiliisu.
Trei puidukaubad on esindatud ja veel mõnigi kohapealne käsitöömemm.
Sepikoda on jätkuvalt kuum koht, sepp Ullo on sellid juba välja õpetanud ja pisiesemeid, sõrmuseid, käevõrusid jms saab sepistada.
Tasuta batuudid on seekord õunapuuaias lastele ronimiseks ja hüppamiseks.
Miniloomaaed on vanas aias ja Ridala talli ponid teevad sõitu.
Vello Vaheri tsirkus ja žongleerimise õpituba on kohe hommikul peale avamist.
Olge siis kohe kohal, et lapsed etendusest ilma ei jääks.

Päeva jooksul saab käepaelaga vabalt sisse-välja käia.
Aga kõige tähtsam on maasikatordioksjon ja selleks ootame palju torte.
Sel aastal on kõige ägedam maasikaaeg juba möödas ja seega lähevad arvesse kõik marjatordid, mida te meile toote.
Oleme sel aastal korraldanud nii, et kogu laval toimuv, laulud, tantsud, kaks kontserti, lasteetendus on söögikohtades istujatele näha. Kokku on meil ligi 300 varjualust istekohta suurte telkide all, lisaks terrassikohviku kohad.

Kohale lubas tulla ka kuumaõhupall ja vaikse ilma korral ka õhku tõusta.
Nii, nüüd ma lõpetan ja ei taotle selle postitusega täiuslikkust, igatahes on maasikapeol rohkem atraktsioone, kui siin kirja pandud sai.
Palun andeks kõik komavead ja kokku-lahku kirjutamise vead, sest läbi lugeda ma seda postitust ei jõua.
Tulge peole! Algus on homme kell 12.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: